تبلیغات
گروه های آموزش ابتدایی
گروه های آموزش ابتدایی
قالب وبلاگ

برای پدری كه بنزین را ریخت روی دخترش و او را چسباند به بخاری تا زنده زنده بسوزد، دیر است خواندن این یادداشت


برای پسری كه سر پدرش را با كاردآشپزخانه برید و کند ، برای شوهری كه همسرش را با بالش خفه كرد هم دیر است
برای خیلی‌ از آنها كه روی تخت بیمارستان خوابیده‌اند و مغزشان پوسیده یا آنها كه پرستارها دست‌هایشان را با دستمال به میله‌های تخت بسته‌اند تا خودشان یا دیگران را نكشند، دیر است ...

برای خیلی‌ ها دیر است این یادداشت؛ گرچه روزگاری كه دیر نبود هم نوشتیم و گفتیم و آنها نخواندند و نشنیدند، اما برای خیلی‌ها هم هنوز دیر نشده است. خیلی‌ها هنوز این راه را شروع نكرده‌اند، خیلی‌ها هم در ابتدای راهند و آنقدر جلو نرفته‌اند كه نتوانند برگردند.

شكارشده های شیشه را می‌گویم؛ همان‌ها كه براساس پژوهش‌ها، 
دو سال پس از آغاز مصرف شیشه، از هر 10نفرشان، هشت نفر حتما می‌میرند؛ همان‌ها كه گفته می‌شود پس از شش ماه مصرف شیشه، آسیب‌های جبران‌ناپذیری به مغزشان می‌رسد و سبب ساز جنون و مرگشان می‌شود.

آنها نمی‌دانند یا باور نمی‌كنند كه مافیای مواد مخدر از سال‌ها پیش آنها را نشان كرده و درباره‌شان مطالعه كرده است و به همین خاطر چوب حراج به شیشه زده است و آن را از كیلویی 80 میلیون تومان در اوایل دهه 80 به كیلویی دو میلیون تومان در ماه‌های اخیر رسانده است و برای تبلیغات دروغ درباره‌اش، مثل ریگ پول خرج می‌كند.

همان تبلیغاتی كه به ورزشكارها قول كاهش وزن سریع و انرژی بی‌حد داده‌اند، به جوان‌ هایی كه اهل ورزش نبوده‌اند قول افزایش میل جنسی و شادی كه همیشه در حسرتش بوده‌اند و به زن‌ها و دختران جوان قول مانكن شدن را.

همان تبلیغاتی كه روزگاری در خلأ اطلاع‌رسانی و اعلام‌خطر، به باشگاه‌های ورزشی و آرایشگاه‌ها هم رسید و در گوش مشتری‌های آینده شیشه دروغ گفتند كه این ماده اعتیاد آور نیست و می‌تواند جای مخدرهای خطرناك دیگر را بگیرد؛ همان تبلیغاتی كه به مشتری‌هایشان چشم بند زدند تا جان كندن مصرف‌كنندگان كهنه كار شیشه را نبینند.

ما سال‌هاست درباره شیشه می‌نویسیم و هشدار می‌دهیم، به شما گفته‌ایم كه جنون و بد بینی می‌آورد و به همین دلیل معتادانش، خبرسازهای صفحات حوادث روزنامه‌ها می‌شوند، به شما گفته‌ایم كه هنوز روش درمانی معینی برای درمانش وجود ندارد و شیوه ماتریكس (شیوه درمانی بر پایه تغییر سبك زندگی با هدف ایجاد تغییرات رفتاری معتادان در طولانی مدت) نیز كه در خیلی از مراكز ترك اعتیاد استفاده می‌شود، منطبق بر مشابه استانداردش كه در كشورهای دیگر به كار می‌رود نیست، ما به شما خیلی از حقایق را گفته‌ایم، اما....

شیشه بیداد می‌كند، شكارهایش را دیوانه می‌كند، رنج می‌دهد و می‌كشد. ما هشدار می‌ دهیم، می‌گوییم، می‌نویسیم، فریاد می‌زنیم، برخی می‌شنوند و خیلی‌ها هم نمی‌شنوند، اما می‌دانید نكته غم‌انگیز كجاست؟ خیلی از آنهایی كه شكارهای بالقوه شیشه محسوب می‌ شوند، اصلا اهل روزنامه خواندن نیستند و صدای ما به گوششان نمی‌رسد و هشدارهایمان را نمی‌بینند و بی‌خبر می‌مانند و به همین خاطر است كه می‌گوییم حالا دیگر به جایی رسیده‌ایم كه باید هشدارهای مربوط به شیشه را از صفحات روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها بیرون بكشیم و به اندازه خیلی از اخبار زرد كه هر روز و هر ساعت از دهان‌ها به گوش‌ها و از گوش‌ها به دهان‌ها می‌رسند، تكرارشان كنیم.

فكرش را بكنید اگر هر كدام از شما كه این یادداشت را می‌خوانید به خطر را به سایرین گوشزد كنید، امروز هزاران هزار هشدار رد و بدل می‌شود؛ هزاران هزار هشداری كه شاید یكی‌شان، زندگی جوانی را عوض كند.

دوست عزیز ! بعنوان یك انسان این نامه را به كه دوستش داری ارسال كن شاید یكنفر و فقط یكنفر با خواندن ان اسیر آن نشود

آگاهی هدیه دهیم !!

 
طبقه بندی: متفرقه، مــهــارت های زنــدگـی،
[ دوشنبه 20 شهریور 1391 ] [ 07:31 ب.ظ ] [ arjang ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

لینک های مفید
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب